1) A véleménynyilvánítás szabadsága
Tiszteletben tartjuk a véleménynyilvánítás szabadságához való jogot, amelyet felhasználóinknak élvezniük kell, és a vonatkozó jogszabályokkal összhangban lévő intézkedéseket teszünk annak érdekében, hogy megvédjük azt a jogellenes vagy szükségtelen korlátozásoktól.
Az ICCPR 19. cikke kimondja, hogy "1. Mindenkinek joga van beavatkozás nélkül véleményt nyilvánítani. 2. Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához; ez a jog magában foglalja mindenféle információ és eszme keresésének, fogadásának és terjesztésének szabadságát, határoktól függetlenül, akár szóban, írásban, akár nyomtatásban, művészeti formában vagy bármely más általa választott médiumon keresztül. 3. A jelen cikk (2) bekezdésében előírt jogok gyakorlása különleges kötelezettségekkel és felelősségekkel jár. Ezért bizonyos korlátozások vonatkozhatnak rá, de ezek csak a törvény által előírt és szükségesek: a) mások jogainak vagy hírnevének tiszteletben tartása érdekében; b) a nemzetbiztonság vagy a közrend (közrend), vagy a közegészségügy vagy erkölcs védelme érdekében.
2) Diszkriminációmentesség és sokszínűség
Tiszteletben tartjuk felhasználóink azon jogát, hogy különböző nézeteket és véleményeket fejezzenek ki, és elkötelezzük magunkat amellett, hogy egyértelmű szolgáltatási feltételek és azok átlátható és következetes alkalmazása révén oktatjuk a felhasználókat arról, hogy milyen tartalmak és kifejezések nem engedélyezettek platformjainkon.
Az ICCPR 24. cikke kimondja, hogy "minden személy egyenlő a törvény előtt, és megkülönböztetés nélkül joga van a törvény egyenlő védelméhez." Az ICESCR 15. cikke elismeri mindenki jogát a kulturális életben való részvételhez.
3) Adatvédelem
Tiszteletben tartjuk valamennyi felhasználóunk magánéletét, és a vonatkozó jogszabályokkal összhangban lévő intézkedéseket teszünk annak érdekében, hogy megvédjük azt az önkényes vagy jogellenes beavatkozástól.
Az ENSZ Emberi Jogi Jogi Szabályzatának 12. cikke és 17. cikke kimondja: "Senkit sem szabad önkényes vagy jogellenes beavatkozásnak alávetni magánéletébe, családjába, otthonába vagy levelezésébe, sem becsületét és hírnevét jogellenes támadásoknak. Mindenkinek joga van a törvény védelméhez az ilyen beavatkozással vagy támadásokkal szemben."
Az ICCPR 24. cikke kimondja, hogy "minden személy egyenlő a törvény előtt, és megkülönböztetés nélkül joga van a törvény egyenlő védelméhez." Az ICESCR 15. cikke elismeri mindenki jogát a kulturális életben való részvételhez.
4) Átláthatóság és felelősségvállalás
Értékeljük, hogy el kell számolnunk azért, hogy milyen tartalmat tartunk megengedhetetlennek platformjainkon, hogyan kezeljük a platformjaink tartalmával kapcsolatos kormányzati kéréseket, és hogyan határozunk meg a tartalommal kapcsolatban. E célból értékeljük és törekszünk az átláthatóságra e politikák és gyakorlatok tekintetében, különös tekintettel arra, hogy ezek hogyan befolyásolhatják a fent említett - emberi jogi - elveket.
A 21. útmutató elv megfogalmazza azt az elvárást, hogy a vállalatok elszámoljanak az emberi jogok kezelésének módjáról, és a kommentár tovább magyarázza, hogy ez "megköveteli, hogy az üzleti vállalkozások olyan politikákkal és folyamatokkal rendelkezzenek, amelyeken keresztül ismerhetik és bizonyíthatják, hogy tiszteletben tartják az emberi jogokat. a gyakorlatban. A bemutatás magában foglalja a kommunikációt, amely átláthatóságot és elszámoltathatóságot biztosít az esetlegesen érintett egyének vagy csoportok, valamint más érintett érdekelt felek, köztük a befektetők számára.
5) Gyógyszer
Miközben arra törekszünk, hogy tisztességesen és következetesen alkalmazzuk a tartalompolitikákat, elismerjük, hogy az erőforrás-korlátozások, a kulturális kontextusok és más tényezők olyan döntéseket eredményezhetnek, amelyek nem szándékosan negatív hatásokat okoznak. Ennek az eshetőségnek a kezelése érdekében elkötelezzük magunkat amellett, hogy megfelelő mechanizmusokat dolgozunk ki annak érdekében, hogy a politikáink és gyakorlataink által érintett egyének felhívhassák a figyelmünket.
Annak érdekében, hogy a panaszok korai kezelése és közvetlenül orvoslása lehetővé váljon, az üzleti vállalkozásoknak hatékony működési szintű sérelmi mechanizmusokat kell létrehozniuk vagy részt venniük azokban az egyének és közösségek számára, akiket hátrányosan érinthet.
6) Együttműködés
Elkötelezzük magunkat, hogy együttműködünk a partnerszervezetekkel, és együttműködve dolgozzunk ki stratégiákat annak érdekében, hogy platformjainkat és termékeinket biztonságban tartsuk a terrorista szervezetek és támogatóik visszaéléseitől, valamint előmozdítsuk a toleranciát, az együttélést és a sokszínűséget.
A Nemzetközi és Szakszervezetek és Szakszervezetek Szabályzatának 19. cikke kimondja, hogy a véleménynyilvánítás szabadságának gyakorlása különleges feladatokat és felelősségeket hordoz magában. Ezért bizonyos korlátozások vonatkozhatnak rá, de ezek csak a törvény által előírt és szükségesek: a) mások jogainak vagy hírnevének tiszteletben tartása érdekében; b) a nemzetbiztonság vagy a közegészségügy vagy az erkölcs közrendjének védelme érdekében.
Az S/RES/1624 (2005) felszólítja az államokat, hogy törvény tiltsák meg a terrorcselekmény elkövetésére való felbujtást, és az S/RES/2354 (2017) a leghatározottabban elítéli "terrorcselekményekre való felbujtást", és elutasítja "a további terrorcselekményekre uszító terrorcselekmények igazolására vagy dicsőítésére irányuló kísérleteket".
Az S/RES/2354 (2017) hangsúlyozza továbbá az üzleti közösség szerepének fontosságát a párbeszéd fokozására és a megértés kiszélesítésére irányuló erőfeszítésekben, a tolerancia és az együttélés előmozdításában, valamint a terrorizmus felbujtását nem elősegítő környezet előmozdításában, valamint a terrorizmus elleni küzdelemben. Sürgeti a köz- és magánszféra közötti partnerségek megerősítését célzó kezdeményezések továbbfejlesztését ezen a területen, és megjegyzi a szereplők széles körével, beleértve az ifjúságot, a családokat, a nőket, a közösségi vezetőket és a civil társadalom más érintett csoportjait.