1) Wolność wypowiedzi
Szanujemy prawo do wolności wypowiedzi, z którego powinni korzystać nasi użytkownicy, i podejmiemy działania zgodne z obowiązującym prawem, aby chronić je przed niezgodnymi lub niepotrzebnymi ograniczeniami.
Artykuł 19 ICCPR stanowi, że "1. Każdy ma prawo wyrażać opinie bez ingerencji. 2. Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania informacji i pomysłów wszelkiego rodzaju, niezależnie od granic, ustnie, na piśmie lub druku, w formie sztuki lub za pośrednictwem jakichkolwiek innych nośników wybranych przez niego. 3. wykonywanie praw przewidzianych w ustępie 2 niniejszego artykułu niesie ze sobą szczególne obowiązki i obowiązki. Może zatem podlegać pewnym ograniczeniom, ale będą one jedynie takie, jakie są przewidziane przez prawo i są niezbędne: a) w poszanowaniu praw lub reputacji innych osób; b) w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego lub porządku publicznego (porządku publicznego) lub zdrowia publicznego lub moralności.
Niedyskryminacja i różnorodność 2)
Szanujemy prawo naszych użytkowników do wyrażania różnych poglądów i opinii oraz zobowiązujemy się do edukacji użytkowników na temat tego, jakie treści i ekspresje nie są dozwolone na naszych platformach poprzez jasne warunki świadczenia usług oraz ich przejrzyste i spójne zastosowanie.
Artykuł 24 ICCPR stanowi, że "Wszystkie osoby są równe przed prawem i mają prawo bez jakiejkolwiek dyskryminacji do równej ochrony prawa". Artykuł 15 ICESCR uznaje prawa każdego do uczestnictwa w życiu kulturowym.
Prywatność 3)
Szanujemy prywatność wszystkich naszych użytkowników i podejmiemy działania zgodne z obowiązującym prawem, aby chronić ją przed arbitralną lub bezprawną ingerencją.
Artykuł 12 UNDHR i art. 17 ICCPR stanowi: "Nikt nie może być poddawany arbitralnej lub niezgodnej z prawem ingerencji w jego prywatność, rodzinę, dom lub korespondencję, ani nielegalnym atakom na jego honor i reputację. Każdy ma prawo do ochrony prawa przed taką ingerencją lub atakami".
Artykuł 24 ICCPR stanowi, że "Wszystkie osoby są równe przed prawem i mają prawo bez jakiejkolwiek dyskryminacji do równej ochrony prawa". Artykuł 15 ICESCR uznaje prawa każdego do uczestnictwa w życiu kulturowym.
4) Przejrzystość i rozliczalność
Doceniamy potrzebę uwzględnienia treści, które uważamy za niedopuszczalne na naszych platformach, jak odpowiadamy prośbom rządu związanym z treścią na naszych platformach i jak podejmujemy decyzje dotyczące treści. W tym celu docenimy i dążymy do przejrzystości tych polityk i praktyk, zwłaszcza w odniesieniu do tego, w jaki sposób mogą one wpłynąć na powyższe zasady praw człowieka.
Przewodnia zasada 21 artykułuje oczekiwanie, że firmy będą uwzględniać, w jaki sposób zajmą się prawami człowieka, a komentarz dalej wyjaśnia, że "wymaga to, aby przedsiębiorstwa biznesowe miały polityki i procesy, dzięki którym mogą zarówno wiedzieć, jak i wykazać, że szanują prawa człowieka w praktyce. Pokazanie komunikacji, zapewniając miarę przejrzystości i rozliczalności osobom osobom lub grupom, które mogą zostać dotknięte, oraz innym odpowiednim zainteresowanym stronom, w tym inwestorom.
5) zaradczy
Chociaż staramy się stosować polityki treści uczciwie i konsekwentnie, uznajemy, że ograniczenia zasobów, konteksty kulturowe i inne czynniki mogą prowadzić do decyzji, które nieumyślnie powodują negatywne skutki. Aby rozwiązać tę ewentualność, zobowiązujemy się do opracowania odpowiednich mechanizmów umożliwiających osobom dotkniętym naszą polityką i praktykami, zwrócenie nas na informacje.
Aby umożliwić wcześniejsze i bezpośrednie rozwiązanie skarg i bezpośrednie naprawienie, przedsiębiorstwa przedsiębiorstwa powinny ustanowić skuteczne mechanizmy skarg na poziomie operacyjnym lub uczestniczyć w nich dla osób fizycznych i społeczności, które mogą ulec niekorzystnemu wpływowi.
6) Współpraca
Zobowiązujemy się do współpracy z organizacjami partnerskimi i wprowadzamy ceny, aby wspólnie opracować strategie chroniące nasze platformy i produkty przed nadużyciami przez organizacje terrorystyczne i ich zwolenników oraz promować tolerancję, współistnienie i różnorodność.
Artykuł 19 ICCPR stanowi, że wykonywanie wolności wypowiedzi niesie ze sobą szczególne obowiązki i obowiązki. Może zatem podlegać pewnym ograniczeniom, ale będą one jedynie takie, jakie są przewidziane przez prawo i są niezbędne: a) w poszanowaniu praw lub reputacji innych; b) w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego lub porządku publicznego zdrowia publicznego lub moralności.
S/RES/1624 (2005) wzywa państwa do zakazu przez prawo podżegania do popełnienia aktu terrorystycznego, a S/RES/2354 (2017) potępia "najostrzejszy sposób podżeganie do aktów terrorystycznych" i odrzuca "próby usprawiedliwienia lub uwielbienia aktów terrorystycznych, które mogą podżegać do dalszych aktów terrorystycznych".
S/RES/2354 (2017) podkreśla ponadto znaczenie roli społeczności biznesowej "w wysiłkach na rzecz wzmocnienia dialogu i poszerzenia zrozumienia, promowania tolerancji i współistnienia oraz w wspieraniu środowiska, które nie sprzyja podżeganiu do terroryzmu, a także w zwalczaniu terroryzmu". Narracje." Wzywa do dalszego rozwoju inicjatyw mających na celu wzmocnienie partnerstw publiczno-prywatnych w tej dziedzinie i zauważa korzyści płynące z zaangażowaniem, z udziałem szerokiego zakresu podmiotów, w tym młodzieży, rodzin, kobiet, przywódców społeczności i innych zainteresowanych grup społeczeństwa obywatelskiego.